Ciepło sieciowe się opłaca

Jest tanie

Ciepło sieciowe to jedno z najtańszych źródeł ogrzewania na rynku.
Przyłączając się do miejskiej sieci ciepłowniczej płacisz jedynie 25% kosztów przyłącza. Resztę nakładów inwestycyjnych , zgodnie z Prawem Energetycznym ponosi PEC.

Jest wygodne i bezpieczne

Ciepło sieciowe to ciągłość dostaw, kompleksowa eksploatacja i konserwacja urządzeń. Nie musisz martwić się o zapasy paliwa na sezon zimowy, o miejsce w budynku dla ich składowania, nie zanieczyszczasz środowiska – nie produkujesz popiołu i dymu. Jest przy tym ciche i bezobsługowe.
Trafia do Twojego budynku dostosowane do indywidualnych potrzeb, w odpowiedniej temperaturze. Jakość i bezpieczeństwo gwarantuje PEC, poprzez urządzenia monitoringu, kontrolę takich parametrów jak temperatura i przepływ.
Ciepło sieciowe , co bardzo ważne, nie stwarza zagrożenia pożarowego.

Jest dostępne przez cały rok

Ciepło sieciowe jest produkowane i dostarczane przez cały rok – zimą dla potrzeb c.o. i c.w.u. latem dla potrzeb c.w.u..

Jest ekologiczne i zdrowe.

Miejski system ciepłowniczy uznawany jest za najbardziej racjonalny jeśli chodzi o jakość powietrza, stąd mówi się o nim – proekologiczny. Proces produkcji ciepła poddawany jest ścisłym kontrolom, mającym na celu utrzymanie surowych normy ochrony środowiska (emisja substancji).
Ciepło sieciowe to sposób na likwidację bardzo szkodliwej dla środowiska i zdrowia mieszkańców niskiej emisji, pochodzącej głównie z indywidualnych palenisk domowych.
Przyłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej nie powoduje emisji zanieczyszczeń do atmosfery w miejscu przyłącza. Dzięki temu mieszkańcy przebywają w otoczeniu wolnym od emisji i zanieczyszczeń, tzn. w środowisku zdrowym.